Nasze seminaria

Nasze seminaria

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem nadchodzących konferencji, szkoleń i seminariów

21-22 października 2019 r.
Blockchain, kryptowaluty i inne wyzwania cyfrowe w działalności banków

 

Konrad Stolarski

Seminarium poprowadzą:
Dr Konrad Stolarski - partner w kancelarii FinTaxLegal, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Gospodarczego UE w Krakowie. Jest absolwentem WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystą naukowym Universitat Internacional de Catalunya, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego oraz laureatem polskich i międzynarodowych konkursów i nagród prawniczych. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed organami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi i administracyjnymi, w tym w postępowaniach o charakterze transgranicznym. Doradzał w szeregu projektów o charakterze wielojurysdykcyjnym, podlegających jednocześnie pod różne krajowe i międzynarodowe porządki prawne. Współuczestniczył w procesie legislacyjnym na etapie tworzenia ustaw kluczowych dla rynku finansowego. Od wielu lat ekspert prawny polskich i zagranicznych instytucji płatniczych i finansowych oraz ich organizacji branżowych. Członek grupy roboczej ds. rejestrów rozporoszonych i blockchain przy Ministerstwie Cyfryzacji. Specjalizuje się i praktykuje w zakresie prawa regulacji rynków finansowych i prawa nowych technologii, prawa konkurencji, prawa podatkowego oraz problematyki prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Marcelina Szwed-Ziemichód

Marcelina Szwed-Ziemichód - adwokat i doradca podatkowy, w kancelarii MSZtax. Współpracuje z podmiotami z branży nowych technologii, w tym blockchain i walut cyfrowych. Członek grupy roboczej Blockchain/DLT i waluty cyfrowe przy Ministerstwie Cyfryzacji oraz grupy roboczej ds. Blockchain i kryptowalut przy Komisji Nadzoru Finansowego. Prowadziła szereg szkoleń z zakresu prawnych i podatkowych aspektów wykorzystania technologii blockchain i walut cyfrowych, w tym dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Szkoły Głównej Handlowej (studia podyplomowe o tematyce blockchain).

Marcin Zarakowski

Marcin Zarakowski - Legal Counsel w Lisk Foundation z siedzibą w Zug w Szwajcarii. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, prawie własności intelektualnej oraz prawnych aspektach związanych z technologią blockchain. Na co dzień zajmuje się obsługą prawną projektu Lisk opartego na otwartym oprogramowaniu (open-source) - platformy blockchain dla zdecentralizowanych aplikacji (www.lisk.io). Absolwent WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktorant na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Zurychu. Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Stypendysta naukowy na wydziałach prawa Uniwersytetu w Antwerpii oraz Akademi Kijowsko-Mohylańskiej w Kijowie. Absolwent kierunku Rosjoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Swiss-Polish Blockchain Association, thinkBLOCKtank oraz International Association of Privacy Professionals.

Celem seminarium jest przedstawienie uczestnikom szczegółowych zagadnień dotyczących wdrażania w bankach oraz instytucjach finansowych technologii blockchain oraz kontraktowania z podmiotami zaangażowanymi w oferowanie produktów i usług opartych o te technologię, włączając w to podmioty prowadzące działalność na rynku walut wirtualnych oraz kryptowalut. W ramach seminarium zostaną omówione m.in. wybrane praktyczne przykłady zastosowania technologii blockchain w Polsce i za granicą.

 

Grupa docelowa:

 • pracownicy departamentów IT
 • pracownicy departamentów prawnych
 • pracownicy departamentów compliance
 • pracownicy departamentów nadzoru i kontroli
 • pracownicy departamentów operacyjnych
 • pracownicy departamentów bezpieczeństwa
 • pracownicy departamentów sprzedaży

 

Omawiane zagadnienia (m.in.):

 1. Blockchain jako strażnik integralności danych w bankowości
 2. Bankowość w obliczu możliwości zastosowania smart contracts
 3. Wykorzystanie aktywów cyfrowych w działalności gospodarczej - aspekty podatkowe
 4. Kryptowaluty i tokeny - sposoby klasyfikacji i ich prawne konsekwencje

 

Pobierz ulotkę z programem i formularzem zgłoszenia uczestnictwa w seminarium »

 

Cena uczestnictwa w seminarium wynosi 1895 zł + 23% VAT.

Warszawa, 21-22 października 2019 r.
Hotel Mercure Centrum, ul. Złota 48/54
Sala nr 4

Termin nadsyłania zgłoszeń do 7 października 2019 r.

Obowiązuje limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w niniejszym seminarium pozwala na wypełnienie obowiązku szkolenia zawodowego radcy prawnego. Każdy uczestnik otrzymuje 10 punktów szkoleniowych, co zostanie potwierdzone certyfikatem.

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego
ul. Księcia E. Lubomirskiego 5 | 05-250 Radzymin
tel.: +48 22 243 16 91 | e-mail: ispb@ispb.pl | www.ispb.pl

Wydawca miesięcznika
Monitor Prawa Bankowego

Copyright © 2009-2020 Instytut Szkoleń Prawa Bankowego