6-7 maja 2020 r. Skuteczność zabezpieczeń w postępowaniu upadłościowym
Partnerzy merytoryczni:
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zapraszamy Państwa do udziału w seminarium online (na żywo).
Seminarium poprowadzą:
Bartosz Sierakowski - radca prawny, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, partner kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp. k., Wiceprezes Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A.
Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz postępowaniu cywilnym. Ma doświadczenie w reprezentacji klientów w procesach cywilnych i gospodarczych oraz w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych. Brał udział w licznych transakcjach dotyczących nabycia i zagospodarowania nieruchomości.
Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców i instytucji finansowych z zakresu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego i egzekucyjnego. Wykłada prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe na studiach podyplomowych na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Jest autorem licznych artykułów z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego m.in.: w Monitorze Prawa Bankowego, Doradcy Restrukturyzacyjnym, Monitorze Prawa Handlowego oraz ogólnopolskich mediach gospodarczych, a także współautorem publikacji książkowych, w tym komentarzy do ustaw.
Piotr Zimmerman - licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, Prezes Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Założyciel i partner kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp. k.
Ceniony ekspert z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacji. Lider w specjalizacji Prawo upadłościowe i naprawcze w rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita. Współtwórca nowego Prawa Restrukturyzacyjnego. Były sędzia sądów upadłościowych w Warszawie i Szczecinie, wieloletni sędzia komisarz w największych postępowaniach upadłościowych w Polsce. Autor czterech wydań „Komentarza do prawa upadłościowego i naprawczego” (Wydawnictwo C.H. Beck). Publikacje Piotra Zimmermana ukazują się w prasie specjalistycznej polskiej i międzynarodowej, jest ekspertem m.in.: Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej oraz TVN CNBC. Występuje jako prelegent na konferencjach poświęconych tematyce prawa restrukturyzacyjnego, prawa upadłościowego i naprawczego oraz prawa spółek.
Celem seminarium jest omówienie problemu skuteczności zabezpieczeń w przypadku ogłoszenia upadłości. Prelegenci przedstawią skuteczne sposoby zabezpieczania transakcji na wypadek niewypłacalności kontrahentów oraz wyjaśnią jakie prawa, w toku postępowania upadłościowego przysługują wierzycielom z tytułu udzielonych zabezpieczeń.
Grupa docelowa:
pracownicy departamentów prawnych
pracownicy departamentów compliance
pracownicy departamentów windykacyjnych
pracownicy departamentów ryzyka kredytowego
pracownicy departamentów zarządzania ryzykiem
Program seminarium: "Skuteczność zabezpieczeń w postępowaniu upadłościowym"
Środa, 6 maja
10.00-12.00
Postępowanie zabezpieczające w upadłości
Niewypłacalność
Tymczasowy nadzorca sądowy / zarządca przymusowy
Zawieszenie postępowań egzekucyjnych
Zakaz korzystania przez wierzycieli z zabezpieczeń - czy możliwy jako forma zabezpieczenia wniosku o ogłoszenie upadłości
Ograniczenia w egzekucji i realizacji zabezpieczeń po ogłoszeniu upadłości
Zastaw rejestrowy i zastaw finansowy
Pełnomocnictwo do rachunku bankowego
Potrącenie
Cesja na zabezpieczenie i przewłaszczenie na zabezpieczenie
Zastrzeżenie prawa własności
Wpis hipoteki lub innego ograniczonego prawa rzeczowego po ogłoszeniu upadłości
12.00-12.30 - Pytania i dyskusja
Czwartek, 7 maja
10.00-12.00
Bezskuteczność zabezpieczeń po ogłoszeniu upadłości
Po zgłoszeniu się na szkolenie poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego i zebraniu się grupy pozwalającej przeprowadzić seminarium, otrzymają Państwo link do platformy internetowej, na której znajdować się będzie transmisja online. Uczestnictwo w streamingu nie wymaga żadnego dodatkowego specjalnego oprogramowania. W czasie seminarium uczestnicy słuchają wykładów prowadzącego i mają możliwość zadawania pytań za pośrednictwem czatu online. W przypadku mniejszych szkoleń (do 15 osób) jest możliwość komunikowania się również przez mikrofon z trenerem i innymi uczestnikami. Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej otrzymają Państwo drogą mailową a certyfikat przesyłką pocztową lub również mailem.
Zalety naszego szkolenia online:
Możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z dowolnego miejsca (wystarczy dostęp do internetu).
Oszczędność czasu.
Brak kosztów dojazdu, zakwaterowania i innych.
Prosta, intuicyjna obsługa, klikasz w link i jesteś na szkoleniu.
Bezpieczeństwo. Nie spotkają się Państwo z zagrożeniem epidemiologicznym.
Szkolenia online są identyczne pod względem treści, formy i czasu ze szkoleniami tradycyjnymi.
Możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi w trakcie trwania szkolenia.
Udział w niniejszym seminarium pozwala na wypełnienie obowiązku szkolenia zawodowego radcy prawnego. Każdy uczestnik otrzymuje 5 punktów szkoleniowych, co zostanie potwierdzone certyfikatem.
Instytut Szkoleń Prawa Bankowego ul. Księcia E. Lubomirskiego 5 | 05-250 Radzymin tel.: +48 22 243 16 91 | e-mail: ispb@ispb.pl | www.ispb.pl